Junius 23-24.-ei hétvégén repülőcserkész tábort tartottunk, ahol az MTVA stábja is megjelent. Amint a film elkészül, megosztjuk, addig is pár képet közlünk a forgatásról.

Az MTVA filmet forgatott velünk

Nagyon érdekes videó került fel a youtube-ra a vontatásos felszállási módozat kapcsán. Az anyag Győrben készült, Fehér László töltötte fel 2013. Az elején olvasható:

Készült az MHS Győri Repülő Klub kollektívája közreműködésével 1961-ben

57 évvel ezelött készült a felvétel és az elhangzó szabályok, tippek máig tökéletesen akkurátusak és helytállóak.

A 2014-ben alakult győri repülő cserkészcsoport országosan egyedülálló közösség. Sőt, ehhez hasonló szakág a folyók városán kívül csak Angliában működik a kontinensen.

A kisalföld.hu teljes cikkét itt találja.

Nem tudja mivel lepje meg szeretteit karácsonyra? Van egy remek tippünk! A repülés felejthetetlen élménye a behavazott Győr, Pannonhalma, Bakony vagy szigetköz fölött. Jól hangzik ugye?! Sétarepülés 2 vagy 4 személyes kisgéppel (1 vagy 3 utas számára), vagy ha több izgalomra vágyik válassza a vitorlázórepülést vagy a motoros sárkányrepülést.

Elérhető útvonalak és árak itt: Sétarepülési ajánlatok

Személyre szabott ajánlatok kapcsán keress minket az alábbi elérhetőségeken:

Az idei szezon a végéhez közeledik, de október második hétvégéje mégis remek hangulatban telt Péren. A Győri Aero Klub vitorlázórepülő pilótái és növendékei különleges üzemnapot tartottak.

"Ezúttal hanyagoltuk a jő öreg csörlő aggregátort és helyette motoros repülőgéppel vontatva szálltunk fel. A motoros gép farok részén elhelyezett kampóra hosszú kötelet akasztunk, a másik végét pedig a vitorlázógép orr részén elhelyezett biztonsági kioldószerkezetbe akasztjuk be. A vitorlázógép pilótájának pontosan kell követnie a vontató gépet, majd a kívánt helyen/magasságban leold és önállóan folytatja repülését. Az előnye ennek az indítási módnak, hogy tetszőleges magasságba vagy helyre lehet így vontatni a gépet, akár közvetlenül az emelőáramlat fölé."

A vontatást az Albatrosz Repülő Egyesület pilótái végezték, akik a börgöndi repülőtérről érkeztek hozzánk. Köszönjük szépen a közreműködést kedves kollégák ;)

Immáron már második alkalommal kerül megrendezésre Gönyűn a Földön-Vizen-Levegőben Fesztivál. Számos programmal készülünk kicsiknek és nagyoknak, földön és vizen, de ha időjárás kegyes lesz hozzánk akkor a levegőben is. A repülős programokról itt és itt találsz bővebb információt.

Repülő juniális és családi nap Péren.

A program 10:00 órakor kezdődik, a belépés ingyenes.

Sok gyerekprogrammal készülünk:

• agyagozás,
  • korongozás,
  • nemezelés,
  • hűtőmágnes és jelvénykészítés,
  • egyéb kézművesség,
  • arcfestés,
  • elsősegély bemutató,
  • morzegyakorlat és rádiózás,
  • hangárlátogatás.

A repülés mint szakma iránt érdeklődő, pályaválasztás előtt álló fiatalok számára pódiumbeszélgetést szervezünk. Vendégünk lesz többek között repülésirányító és pilóta is.

Lehet repülni is vitorlázó-, sárkány- és motoros repülőgéppel. A sétarepülés díjáról a Győri Aeroklub Egyesület honlapján, itt lehet tájékozódni

Az ingyenes belépés feltétele a regisztráció.

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit!

Idén július végén kerül megrendezésre Dunaújvárosban (LHDV) a 45. Vintage Glider Rally, ahol összegyűlnek egész Európából a régi vitorlázógépeket kedvelők. 20 év után kerül ez a rendezvény újra Magyarországra. A részvétel pilóták számára 67 Euróba kerül, amiért elég változatos programkínálatot kapunk: borkóstolás, koncert, műrepülés bemutató stb.

Idei majálisunkon megtanultuk, hogy határozzuk meg az északi irányt iránytű nélkül, hogy lássunk el egy sérültet, hogy legyünk igazi csapattagok és hogy érezzük jól magunkat! Köszönjük a helyszínt a Győri Aero Klubnak!

Ez a film a Magyar Légierő fejlődését mutatja be 1920-tól egészen a másidk világháború végéig.

Kapcsolodó