Idei majálisunkon megtanultuk, hogy határozzuk meg az északi irányt iránytű nélkül, hogy lássunk el egy sérültet, hogy legyünk igazi csapattagok és hogy érezzük jól magunkat! Köszönjük a helyszínt a Győri Aero Klubnak!

Ez a film a Magyar Légierő fejlődését mutatja be 1920-tól egészen a másidk világháború végéig.

„Vitorlázórepülők,

ne csak az égszínű háttéren szárnyaló három sirályról lehessen   titeket   felismerni,   hanem   derűs,   tiszta tekintetetekről, mindig segítőkész bajtársiasságotokról is, és  arról,  hogy  teljességgel  hiányzik  belőletek  a  hiúság és  a kicsinyesség. Ha így lesz, a föld minden népe között felismeritek és kézen  fogjátok  egymást,  veletek  kezdődik  majd  az  új  nemesség, ti lesztek békében össszefort világunk első újfajta polgárai.”

Luigi Colani
olasz formatervező

Figyelmébe ajáljuk Jereb Gábor Vitorlázó repülőgépek című könyvét amely az alábbi linkken keresztűl pdf formátumban hozzáférhető.

"A repülésnek azonban van egy másik ága, amely - bár lehetősége a motoroséval azonos fizikai törvényeken alapszik - az időjárással közeli barátságban van. Ez a vitorlázórepülés, amely a levegőt nem csupán közlekedési közegnek tekinti, hanem annak minden mozgását, az időjárás minden jelenségét hasznosítani igyekszik."

Kedves látogatók!

Az immár hagyományosnak tekinthető május 1-i nyílt nap idén sajnos elmarad. Reméljük hamarossan vendégül láthatunk mindenkit a péri repülőtéren, addig is szíves türelmeteket kérjük.

A vitorlázó repülő pilóták olykor távrepülést hajtanak végre, mely során nem térnek vissza kiinduló pontra, hanem a célterületen kiválasztanak egy leszállásra alkalmas területet (mezőt, szántóföldet) és ott leteszik a gépet. Ilyenkor a szemtanúk azt hihetik, hogy a gép lezuhant vagy kényszerleszállás történt. Ez a manöver nehéz, de megszokottnak tekinthető.

British Gliding Association videói bemutatják ezt a folyamatot részletesen.

Tudja Ön …..?

Hogy Győr városának, illetve egy polgárának is része volt az első óceánrepülés megvalósításában?
1931. július 15-16-án Endresz György pilóta és Magyar Sándor navigátor rekordidő alatt átrepülték az Atlanti- Óceánt, egy „Justice for Hungary” (Igazságot Magyarországnak) nevű, Sirius Lockheed típusú, kétüléses repülőgéppel. ( A repülőgép neve a Trianoni Békepaktumra utalt)

Mint arról a kisalföld.hu is beszámolt, a Gömbi és Mátis Csaba, a Győri Speciális Mentők csapatvezetője Harcsás Judit keresésére indultak Pérről a kedd délutáni órákban.

A kormány döntött a Győr-Pér repülőtér fejlesztéséről

A kormány a határozat szerint egyetért a Győr-Pér repülőtér főépületének felújításával és fejlesztésével, a nemzetgazdasági miniszternek a beruházás megvalósítása érdekében a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejezet javára 177 millió forint forrást kell biztosítania 2017. december 31-ig.

Kapcsolodó