Az idei szezon a végéhez közeledik, de október második hétvégéje mégis remek hangulatban telt Péren. A Győri Aero Klub vitorlázórepülő pilótái és növendékei különleges üzemnapot tartottak.

"Ezúttal hanyagoltuk a jő öreg csörlő aggregátort és helyette motoros repülőgéppel vontatva szálltunk fel. A motoros gép farok részén elhelyezett kampóra hosszú kötelet akasztunk, a másik végét pedig a vitorlázógép orr részén elhelyezett biztonsági kioldószerkezetbe akasztjuk be. A vitorlázógép pilótájának pontosan kell követnie a vontató gépet, majd a kívánt helyen/magasságban leold és önállóan folytatja repülését. Az előnye ennek az indítási módnak, hogy tetszőleges magasságba vagy helyre lehet így vontatni a gépet, akár közvetlenül az emelőáramlat fölé."

A vontatást az Albatrosz Repülő Egyesület pilótái végezték, akik a börgöndi repülőtérről érkeztek hozzánk. Köszönjük szépen a közreműködést kedves kollégák ;)

Kapcsolodó

Hírfolyam